Великдень наближається. А чи визначилися ви вже з рецептом паски? Якщо ні, варто зробити це найближчим часом.
Виликодня випічка — це дуже смачно.
У інтерв’ю «ФАКТАМ» кулінарка з міста Калуш Івано-Франківської області, авторка кулінарних книг Любов Біріна розповіла про секрети приготування смачних пасок.
«Картопляна паска виходить з мереживним м’якушем»
— Готувати я любила змалку, хоча обрала професію, не пов’язану з кулінарією — за освітою я хімік, — розповідає Любов Біріна. — Але все стало на свої місця, коли шістнадцять років тому я прийшла працювати технологом на кондитерське виробництво. Я спеціалізуюсь на інноваційних технологіях і створюю нові види продукції. Це захопливо і завжди пов’язано з новими викликами. Та навіть поза роботою я не перестаю експериментувати: печу хліб (зокрема на заквасці), освоюю нові рецепти… А ще я люблю не тільки готувати, а й ділитися знаннями. Напевне, маю право вважати себе фудблогером, оскільки чимало моїх рецептів можна знайти у соцмережах. Також пишу кулінарні книги в електронному форматі. Паски печу не один рік. Виходять вони соковитими і дуже смачними.
ВІДЕО ДНЯ
— Які різновиди маєте у своєму творчому доробку?
— Мені подобаються паски на заварній основі. Вони довго не черствіють. Паска на молоці ніжна, з майже бісквітним м’якушем. Картопляна паска виходить з мереживним м’якушем, більш волога. Найбільш волога і важка паска на сметані. Сирна паска в міру волога, з вираженим молочним смаком, дуже здобна. Всі мої паски в міру солодкі. Додаткове додавання цукру погіршує структуру пасок, вони нижчі, м’якуш не такий повітряний. Для поціновувачів більш солодкого варіанту дам пораду: можна готувати паски з наповненням — з солодким кремом чи ганашем. Для цього у вже холодній пасці зрізається верх та начиняється середина.
«Жовток домашніх яєць дає здобі красивий жовтий колір»
— До речі, яким рецептом ви хотіли б поділитися з читачами «ФАКТІВ»?
РЕКЛАМА
— Я б радила приготувати картопляну паску. Залюбки поділюсь її рецептом.
Паска на картопляній заварній основі смачна та досить довго не черствіє
— Які лайфхаки порадите взяти до уваги?
— Для вдалої паски обирайте борошно вищого гатунку та якісне вершкове масло. Я надаю перевагу свіжим дріжджам. Вони в здобному тісті працюють активніше. Хоча можлива заміна на сухі в пропорції 1 до 3. Використовуйте молоко, сметану чи вершки високої жирності. Яйця бажано застосовувати домашні — їхній жовток дає здобі красивий жовтий колір.
— А які спеції варто застосовувати?
— Цедру цитрусових, ваніль, кардамон, імбир, корицю, шафран. Додавайте по смаку, але пам’ятате, що смак паски — смак масляної здоби. Спеції не мають його забити, вони повинні тільки підкреслити.
— Які особливості випікання паски?
— Застосовується режим без конвекції, середня полиця, верх-низ. Температура 170−180 градусів. Готовність паски перевіряють за допомогою дерев’яної сухої палички. Якщо верх паски занадто рум’яний, а середина ще сира — накрийте верх фольгою і допікайте. Дуже важливо використовувати форми однакового розміру.
— Особливий ритуал — декорування паски. Як це зробити просто та гарно?
— Глазур для паски готується досить легко.
— А як зберігати паски?
— Випечені паски треба повністю охолодити. Ті паски, що плануєте їсти за 1−2 дні — прикрашайте. Решту залиште неприкрашеними. Кожну паску помістіть у харчову плівку і в якусь велику коробку з кришкою. Так вони не будуть засихати.
— Як приготувати сирну паску?
— Ось рецепт.
Любов Біріна: «Я люблю не тільки готувати, а й ділитися знаннями»
— Можна уявити, яка ця паска смачна…
— І на останок дам ще одну пораду. Користуйтеся провіреними рецептами. Якщо хочете спробувати новий рецепт — робіть пробну випічку. І смачного!
Раніше «ФАКТИ» публікували рецепт великодньої паски 1913 року.
Фото з альбому Любові Біріної